Започна сканиране на пояса на Койпер

Анализът на натрупаните до настоящия момент данни, позволява да се види аномалия , противоречаща на теорията и трудно обяснима липса в пояса на Койпер на обкети с малки размери.

Mars
МКС
Луна
Меркурий
Спътници
Сатурн
Юпитер
[06-October-2008] Започна сканиране на пояса на Койпер
Анализът на натрупаните до настоящия момент данни, позволява да се види аномалия , противоречаща на теорията и трудно обяснима липса в пояса на Койпер на обкети с малки размери.

Количеството на обекти с размери по- малки от 70км в диаметър е няколко десетки пъти по- малко от теоретичните модели, изхождайки от тенденцията за по- големи обекти (такива са известни повече от хиляда )
По информация от New Scientist, група от американски и тайвански учени е пристъпила към целенаправлено търсене на 'лека фракция' - малки обекти в пояса на Койпер с помощта на сканиране на фона на звезда.

За целта с помощта на телескопи с малки огледала се води мониторинг на няколко стотин звезди , с надежда да се засече някой малък обект от пояса на Койпер.
[Новости Космонавтики]прочетена[44] коментари[0]
Виж Коментарите
Абонирай се
Links
Ring
Web hosting by ICDSoft
©CopyRight 2007 "TE-ST" studio
info#spacenewsbg.com
Всички текстове и изображения публикувани в spacenewsbg.com са собственост на spacenewsbg.com или парньори и са под закрила на „Закона за авторското право и сродните им права“. Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение на spacenewsbg е забранено.
Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! RuBo@rd Top