Русия и Франция са подписали договор за старта на 10 ракети от космодрума Куру

Роскосмос и европейскияt аерокосмически концерн Арианаспейс са подписали договор за старт на 10 ракети- носители 'Съюз-СТ' от космодрума Куру.

Mars
МКС
Луна
Меркурий
Спътници
Сатурн
Юпитер
[22-September-2008] Русия и Франция са подписали договор за старта на 10 ракети от космодрума Куру
Роскосмос и европейскияt аерокосмически концерн Арианаспейс са подписали договор за старт на 10 ракети- носители 'Съюз-СТ' от космодрума Куру.

След заседание на руско-френската комисия по въпросите на двустранното сътрудничество на ниво председател на правителството, договорът е бил подписан от ръководителя на Роскосмос Анатолий Перминов и президента на Арианаспейс Жан Ив Ле Галл.

"Този договор предвижда закупуването на 10 ракети- носител 'Съюз' , които ще бъдат изстреляни от стартовия комплекс Куру във Френска Гвиана. Обща стойност на договора е 300-400млн долара." - е казал Ле Галл.

Създаването на космодрума Куру във Френска Гвиана е съвместен проект Франция-Русия. Стартът на първата ракета 'Съюз-СТ' от космодрума е запланирано за края на 2009г.

По думи на френската компания, през миналата година са подписани договори за закупуването на 4 ракети- носители . 'Ние вече сме работили съвместно по 21 старта на ракети от космодрума Байконур. От 2010г, планираме да осъществяваме по 3-4 старта за годината" - е съобщил Ле Галл.

[РИА Новости]прочетена[35] коментари[0]
Виж Коментарите
Абонирай се
Links
Ring
Web hosting by ICDSoft
©CopyRight 2007 "TE-ST" studio
info#spacenewsbg.com
Всички текстове и изображения публикувани в spacenewsbg.com са собственост на spacenewsbg.com или парньори и са под закрила на „Закона за авторското право и сродните им права“. Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение на spacenewsbg е забранено.
Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! RuBo@rd Top