Най-новият метео спътник GOES-O ще бъде изведен на орбита на 27 юни 2009

Най-новият метео-спътник GOES-O ще полети в космоса на 26 юни 2009 ( наше време 27 юни ), от космодрума Кейп Канаверал .

Mars
МКС
Луна
Меркурий
Спътници
Сатурн
Юпитер
[26-June-2009] Най-новият метео спътник GOES-O ще бъде изведен на орбита на 27 юни 2009
Най-новият метео-спътник GOES-O ще полети в космоса на 26 юни 2009 ( наше време 27 юни ), от космодрума Кейп Канаверал .

"Старта на ракетата Делта-5 с GOES-O на борда от космодрума Кейп Канаверал е планирано за 26 юни. Стартовият прозорец е с продължителност 1ч 18:14-19:14 източно американско време ( 1:14-2:14 наше време на 27 юни). Предварителните прогнози за времето показват , че времето ще е благоприятно за старта" - това е заявил представител от НАСА пред журналисти.
Американското космическо агентство създаде този спътник при съдействието на корпорацията Боинг. След като бъде изведен на орбита и проверен в различни режими на работа , апарата ще премине под управление на Националното управление по изследване на океана и атмосферата (NOAA).

GOES-O (Geostationary Operational Environmental Satellite, - геостационарен екологически спътник), по данни на НАСА е метеорологически спътник от последно поколение, проектиран с помоща на американски учени. Апарата е оборудван с много датчици и инструменти и ще осигурява непрекъснато предаване на метеоинформация към наземните служби. Това ще позволи да се повиши точноста на прогнозите , в частност в направление - влажност, налягане , температура.
[Новости Космонавтики]прочетена[169] коментари[0]
Виж Коментарите
RSS   Blog
Абонирай се
Links
Ring
Web hosting by ICDSoft
©CopyRight 2007 "TE-ST" studio
info#spacenewsbg.com
Всички текстове и изображения публикувани в spacenewsbg.com са собственост на spacenewsbg.com или парньори и са под закрила на „Закона за авторското право и сродните им права“. Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение на spacenewsbg е забранено.
Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! RuBo@rd Top